- fm faktor 93,3 MHz Radio Kikinda -
Početna Sport DRAGINJA I DRAGAN MICIĆ IMAJU NAJLEPŠU BAŠTU
DRAGINJA I DRAGAN MICIĆ IMAJU NAJLEPŠU BAŠTU PDF Štampa El. pošta
petak, 15 oktobar 2010 16:56

Dodelom nagrada u Svečanoj sali juče je završeno ovogodišnje opštinsko takmičenje za najlepšu baštu.Konkurs je trajao od juna do 25 septembra, a opštinskoj Komisiji je pristiglo 33 prijave.Po oceni komisije kojom je predsedavala Ljiljana Milekić, prva nagrada pripala je Draginji i Draganu Micić iz Kikinde za njihovu baštu koja se nalazi u Ulici generala Drapšina, drugo mesto pripalo je Ljiljani i Nemanji Zorić iz Nakova, a treće mesto osvojio je Pantelija Ivetić, takođe iz Nakova.Za najlepšu bašti po mišljenju građana proglašena je bašta Julijane Terzin.

Pobedncima je Turistička organizacija obezbedila prigodne i nagrade.Priznanja su dodeljena u još 8 kategorija,nagradu za najproizvođača dobio je Radovan Kokot, za najmanji vrt Branislav Erak,Sava i Đurđina Popov dobili su nagradu u kategoriji najstariji domaćin , dok je priznanje najmlađi domaćin pripalo Dragoljubu Novakovu.Priznanje za naj uličnu baštu dobila je Anastasija Krstićev,naj utisak na Komisiju ostavila je bašta Radmile Kitanović, a nagradu za najbašticu dobila je Anuš Lukić.

 

Po oceni Komisije priznanje za najužitak osvojila je bašta Tanje Stojanović.Osim toga prigodne nagrade kao znak zahvalnosti dobili su još i Slađana Bodroža,Zdravko Tadić,Ružica Ludajić,Milena Stojanović,Slađana Perić,Dušica Milovanov,Mirjana Belić,Dušica Bešević,Jelena Dudić,Aleksa i Dušica Kuzmanov,Cveta Penjin, Angelina Francuski,Ana Francuski,Ljubica i Josif Anić,Miloš Jović,Dragana Simić, Dušan Brkljač,Dragoljub Golić,Snežana i Branislav Grujić,i Zlata Ljuboja.

-Ponosam sam na vas, moje sugrađane koji ste svojim trudom i kreativnošću učinili da naša opština bude lepša u celini-rekao je prilikom uručenja priznanja , predsednik opštine Ilija Vojinović.

Pobednik ovogodišnjeg takmičenja Dragan Micić kaže da je uredivši svoju baštu spojio lepo i korisno:

-U mojoj bašti dominira istočnjački stil, to je skaj roki, četiri vrste lokvanja, vodeni ljiljani, jezerce, fontane ribice, tu provodim skoro devet meseci i danu i noću i tokom sva četiri godišnja doba, užitak je za moju porodicu, mene, prijatelje, komšije...kaže Micić.

 

S.U.


The comment section is restricted to members only.
 

Kursna lista NBS

Konvertor valuta

Brojač

Broj pregleda članka : 431101
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner

Live streaming